Produkcja płyt gresowych

| |

Wielkoformatowe płyty gresowe, nazywane w Polsce swoją niepowtarzalną i nigdzie indziej na świecie nie spotykaną nazwą “spieki kwarcowe”, coraz częściej możemy spotkać w prywatnych domach. Początkowo wykorzystywany w budownictwie głownie na ścianach wentylowanych obecnie znajdziemy go dosłownie wszędzie. Wszystko dzięki ewolucji graficznej produktu. Kiedyś dostępny tylko w pojedynczych kolorach dzisiaj mamy wzory imitujące drewno, kamień, marmur, beton, stal.

Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowego nadruku możemy stworzyć płyty imitujące każdy produkt, włącznie z tymi, których jest niezwykle mało w naturze. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że jest to gres to na samym początku eliminujemy wiele problemów, które może posiadać oryginał, np. marmur trawertyn, który oryginalnie jest dość porowaty i mało odporny na plamy, dlatego istotne jest odpowiednie zaimpregnowanie go przed użyciem.

W przypadku płyty gresowej nie mamy tego typu problemów. Produkt jest wytrzymały na plamy, wysokie temperatury i zarysowania. Wiele płyt posiada najwyższą odporność powierzchni na ścieralność PEI 5, dzięki czemu produkty te mogą być układane na podłodze również w miejscach użyteczności publicznej jak restauracje, sklepy, banki itp.

Jak powstają płyty?

Produkcja wielkoformatowych płyt gresowych tzw. Spieki kwarcowe from Oskar Jursza on Vimeo.

Previous

Czym są spieki kwarcowe

Oskar! Ty też mówisz Spieki Kwarcowe!

Next

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybcja  
Powiadom o